lessphp fatal error: failed to parse passed in variable @bodyBackground: lessphp fatal error: failed to parse passed in variable @bodyBackground: Porównanie Kamer Analogowych CCTV I Cyfrowych | Geeknet
biuro@geeknet.pl Geeknet Geeknet 100
ul. Mogielnicka 30a/19 Grójec 05-600
697-945-366 PLN Hours:Mo-Fr 00:00-00:00

Porównanie kamer analogowych i cyfrowych IP

Który system monitoringu wybrać? Czym różni się monitoring IP od kamer analogowych? Jakie są wady i zalety obu systemów? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w poniższym artykule.

 

Jakość obrazu

Podstawowym kryterium porównania kamer IP i analogowych jest jakość obrazu. Tutaj widać wyższość kamer cyfrowych (IP). Standardowa rozdzielczość zapisu obrazu z kamer analogowych D1 to 720x480 pikseli (punktów) czyli około 0,35Mpix (megapiksela). Natomiast średniej klasy kamera IP ma rozdzielczość od 1280x960 – 1,3Mpix do 2560x1920 – 5Mpix.

Poniżej przedstawiamy rysunek porównawczy jakości nagrań kamer analogowych oraz IP

porownanie-rozdzielczosci-kamer

ZOBACZ PORÓWNANIE WIDEO - kliknij na kamerę

BCS-DM170IR20BCS-TIP1130IR

 

 

Rejestratory

W temacie nagrywania zapisu z kamer cyfrowych mamy kilka możliwości:

  • Rejestrator NVR (Network Video Recorder) to rejestrator specjalnie zaprojektowany do obsługi kamer IP. Budowa przypomina zwykły rejestrator, z tym że kamery podłączmy do złącza LAN (RJ-45) zamiast BNC.
  • Rejestrator Hybrydowy to urządzenie pozwalające na podłączenie zarówno kamer analogowych jak i cyfrowych. Rejestratory analogowe wyprodukowane przez koncern Dahua (w Polsce znane jako BCS) po aktualizacji oprogramowania obsługiwać również kamery IP.
  • Oprogramowanie na komputerze PC
  • Rejestracja na kartę pamięci bezpośrednio w kamerze

 

Cena

Ceny cyfrowego monitoringu są około 50% większe niż monitoringu analogowego przy uzyskaniu kilkukrotnie lepszej jakości obrazu.